Samra Bay

Odwiedziłam hotel w Hurghadzie–Samra Bay 4*

Samra Bay 4* jest jednym z najnowszych hoteli w Hurghadzie. W ofertach turystycznych polskich touroperatorów można go spotkać od około półtora roku.
Dużym plusem jest jego bliska odległość od lotniska, jest to kilka kilometrów, więc transfer do hotelu zajmuje nie więcej niż 15 minut.

Hotel Samra Bay położony jest na końcu deptaka El Mamsha (obok hotelu Grand Plaza).

Do Samry przyleciałam w środku nocy, więc pierwszy zarys hotelu zobaczyłam dopiero w momencie kiedy autokar zajechał pod słabo oświetloną boczną bramę. Moje uczucia były mieszane, ale w końcu to 4-gwiazdkowy hotel, mogło być różnie (nie był to Caves Beach 5-gwiazdkowy, bajecznie oświetlony, który widziałam kilka miesięcy wcześniej – tutaj przeczytasz moją opinię z hotelu Caves Beach) 🙂

Samra Bay

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po wejściu do lobby przywitał mnie miły recepcjonista, który szybko i sprawnie załatwił formalności i wręczył mi klucz do pokoju.

 

Niemiły początek

Pokój jaki otrzymałam odbiegał od tego, który można było zobaczyć na zdjęciach w internecie czy katalogach. Miałam wrażenie, że nie był używany dłuższy czas, wszędzie był kurz, brakowało drzwi od szafy (które stały obok niej 🙂 ), w łazience nie chciała lecieć woda z kranu, pokój nie był do końca ukończony. W czasie kiedy byłam w Samra Bay hotel miał około roku, a w Egipcie wcale to nie oznacza, że cały hotel i wszystkie pokoje muszą być ukończone i gotowe do zamieszkania przez turystów 🙂
Nic innego mi nie pozostało, tylko wrócić do miłego recepcjonisty. W końcu miałam spędzić tam tydzień…
Kiedy poinformowałam pana w recepcji jaki jest powód dla którego nie chcę mieszkać w pokoju, który otrzymałam, bardzo mnie przeprosił i poinformował, że cały hotel jest pełny i ma tylko jeszcze jeden wolny pokój na wyższym piętrze. Wzięłam klucz od mojego nowego pokoju i pomaszerowałam wraz z portierem, który miał sprawdzić czy nowy pokój mi odpowiada i czy wszystko w nim działa.

 

Zupełnie inna rzeczywistość

 

 

Drugi pokój jaki otrzymałam, był zupełnie inny, znacznie przyjemniejszy i ładniejszy niż poprzedni. Czysty i przede wszystkim wyglądający jak pokój hotelowy…tylko…brakowało na łóżkach poduszek, a w łazience woda z kranu ledwo leciała 😉 Żeby nie było, że to ja jestem złośliwa i upierdliwa, wszystko sam od wejścia sprawdzał pan portier 🙂 Woda miała być naprawiona jutro (uwielbiam słowo „tomorrow” wymawiane przez Egipcjan 🙂 ), a poduszki otrzymałam po 10 minutach. W końcu mogłam położyć się spać, żeby obudzić się i zobaczyć ten widok 🙂

 

Czysto, przyjemnie i bardzo wygodnie

Muszę przyznać, że na tak wygodnym łóżku jeszcze nie spałam! Szerokie, twardsze materace, które mam wrażenie, że po ułożeniu się na nim dopasowywały się do każdej części moich pleców. W końcu nie bolał mnie przez tydzień kręgosłup 😉
Poduszki i pościel czyściutka i pachnąca.
W każdym pokoju jest mały aneks kuchenny, zestaw kubków, szklanki, czajnik oraz codziennie uzupełniane herbaty, kawy rozpuszczalne i cukier.

 

 

Łazienka nie jest duża, ale wystarczająca, żeby się pomieścić nawet czteroosobowej rodzinie. Pod prysznicem i przy umywalce automaty z mydełkiem, na bieżąco uzupełniane. Codziennie zmieniane pachnące, śnieżnobiałe ręczniki.

Pokoje sprzątane bardzo dokładnie, oczywiście z niespodziankami  🙂

samra bay

 

Jakby nikogo nie było…

Hotel był pełen turystów. Przeważali goście z Niemiec, pojedynczy turyści z Anglii, Włoch, Ukrainy. Kiedy ja byłam, nie było ani jednego Polaka. Myślę, że teraz może się to zmienić, ponieważ Samrę do sprzedaży wprowadza coraz więcej polskich touroperatorów.

samra bay

Codziennie gdy przychodziłam do restauracji, zupełnie nie odczuwało się tego, że hotel jest pełny. Bez problemu można było znaleźć wolny stolik, a potrawy na bieżąco były uzupełniane do momentu zakończenia obiadu czy kolacji.

samra bay

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak na hotel 4-gwiazdkowy wyżywienie jest na prawdę na wysokim poziomie. Kilka potraw mięsnych do wyboru, ryże, makarony, frytki, dużo warzyw, owoców i bardzo duży wybór deserów 🙂 Hotel serwuje bardzo dobre czerwone wino (ale nie tak rewelacyjne jak w hotelu Caves Beach w Hurghdzie).
W hotelu są również restauracja a’la carte, z których każdy gość hotelu Samra Bay może skorzystać bezpłatnie raz na pobyt.
W ciągu dnia w barze na plaży serwowane są przekąski na ciepło oraz ciasta. A po południu polecam pyszną prawdziwą kawę w lobby barze.

samra bay

Pływają duzi i mali turyści

Hotel ma dwa baseny – główny oraz mały od strony wejścia do hotelu (widoczny na filmiku z widokiem z pokoju). Podczas mojego pobytu w hotelu, z głównego basenu właściwie nikt nie korzystał. Kiedy raz chciałam przepłynąć w basenie, zrozumiałam dlaczego jest pusty 😉 Woda była lodowata!
Obok głównego basenu znajduje się brodzik z małymi zjeżdżalniami dla najmłodszych. Przy plaży znajduje się plac zabaw. Animacje odbywają się w ciągu dnia i wieczorami. Niestety hotel nie posiada amfiteatru więc w trakcie mojego pobytu występy odbywały się przy plaży.

samra bay

Najlepsze na koniec 🙂

Zdecydowanie największym plusem hotelu Samra Bay jest cudowna plaża z zatoczką i turkusową wodą:-) Idealna dla dzieci oraz osób które lubią czuć grunt pod nogami.

Podczas pierwszego wejścia do morza poczułam delikatne skubanie po stopach i łydkach. Na początku było to przerażające… i nie tylko dla mnie, dla pozostałych nowo przybyłych gości również.Okazało się, że to małe rybki…Takie Fish Spa w ramach all inclusive 😉 Po kilku wejściach do wody, każdy przyzwyczajał się do podgryzania, mobilizując do szybkiego zamoczenia się w niekoniecznie jeszcze z rana ciepłym morzu 😉

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na plaży dla gości hotelowych przygotowane są leżaki i parasole. Jeśli ich brakuje, obsługa stara się donosić kolejne leżaki. Można również wypożyczyć kajaki, które są do dyspozycji gości Samra Bay.

samra bay

Hotel dla każdego

Samra Bay jest idealnym miejscem dla każdego turysty, chcącego spędzić spokojne jak również imprezowe wakacje przy cudownej plaży. Dla osób spragnionych nocnego życia i dyskotek, bliska odległość od centrum daje możliwość wieczornych wypadów. Hotel dostosowany również dla osób, które mają problemy z poruszaniem się. Hotel znajduje się na niedużym terenie, z budynku głównego i restauracji do plaży są dwa kroki. natomiast w budynku znajduje się winda i specjalne podjazdy dla wózków.

Pomimo moich pierwszych nie najlepszych wrażeń związanych z zakwaterowaniem, klimat hotelu, ludzie, atmosfera sprawiły, że chętnie tam wrócę, tym razem jako Karina, a nie jako Tajemniczy Gość 🙂

Jeśli wybierasz się do Samra Bay, życzę Ci super wypoczynku!
A jeżeli byłeś/aś w tym hotelu – jestem ciekawa Twojego zdania – podziel się proszę swoją opinią w komentarzu, dzięki! 🙂

MIŁEGO WYPOCZYNKU W HOTELU SAMRA BAY 🙂

Zapraszam do przeczytania opinii o pozostałych hotelach w Hurghadzie.
Website | + posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *