Do Turcji bez paszportu

Do Turcji bez paszportu – wystarczy dowód osobisty!

Jak świetnie przywitać nowy dzień w pracy wiadomością, że do Turcji wjedziemy bez paszportu, wystarczy dowód osobisty!

Od dłuższego czasu europejska branża turystyczna zabiegała o taką możliwość rząd turecki. Aktualnie do Turcji bez paszportu, z samym dowodem osobistym mogą podróżować do Turcji obywatele między innymi Francji i Niemiec. Nagła decyzja Turcji o przyłączeniu również Polaków do tej grupy zaskoczyła bardzo pozytywnie całą naszą branżę turystyczną dzisiejszego ranka.

Do Turcji bez paszportu

Znacznie mniej Ukraińców i Rosjan

Sytuacja na Ukrainie i w Rosji na pewno miała duży wpływ na tą decyzję, ponieważ obywatele tych krajów zawsze stanowili większość podczas wyjazdów wakacyjnych. A w tym sezonie spodziewany jest w Turcji znaczny spadek ilości podróżujących z tych krajów.

Dlatego teraz Turcja bardzo stara się o Polaków, zachęcając nas dobrymi cenami na lato. Od dziś również możliwością przekroczenia tureckiej granicy bez paszportu, jedynie z dowodem osobistym.
Już w marcu 2020 roku rząd turecki udowodnił, że zależy mu na polskich turystach, znosząc obowiązek wizowy, co w pewnym stopniu ułatwiło podróże Polaków do tego kraju. O tym pisałam w poście Turcja bez wizy.

Do Turcji bez paszportu

Do Turcji bez paszportu od dziś – wystarczy dowód osobisty!

Możliwość podróży na dowód osobisty, który posiada każdy z nas, na pewno w znacznie dużym stopniu ułatwi możliwość podróży do bardzo atrakcyjnego (również cenowo!) kraju jakim jest Turcja.
W ofercie polskich biur podróży możemy znaleźć nawet krótkie pobyty, na weekend na Riwierze Tureckiej. Teraz okazję do skorzystania ze spontanicznych kilkudniowych wyjazdów lub ofert last minute będą miały osoby, które nie posiadają ważnego paszportu.

Właśnie od dzisiaj, czyli od 19 kwietnia 2022 roku, możemy wjechać do Turcji bez paszportu, wystarczy tylko dowód osobisty. Przy czym musi być on jeszcze ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu z wakacji do Polski. Strona Ministerstwa Spraw Zagranicznych również w dniu dzisiejszym potwierdziła tą informację.

To co, szykujemy się na wakacje w Turcji? 🙂

Website | + posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *