Grecja bez paszportu covid

Grecja bez paszportu COVID

Grecja od wielu lat była w czołowej trójce jako kierunek najbardziej lubiany i najczęściej wybierany przez polskich turystów. Wprowadzenie dwa lata temu obostrzeń w Grecji związanych z COVID19, zniechęciło do podróży wielu fanów tego kierunku.

Przez ostatnie dwa lata, Grecja bez paszportu COVID nie przyjmowała turystów. Ceryfikat (paszport) covidowy oraz wyrywkowe testowanie na greckich lotniskach. Dodatkowo nerwowe wyczekiwanie na kod QR w dzień wylotu, nie było dla każdego. Zdarzało się, że wielu turystów, którzy posiadali wymagany certyfikat, było wyrywkowo testowanych na lotnisku przez greckie służby medyczne. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku trafiali na dwutygodniową kwarantannę.

Grecja bez paszportu covid

Mniej turystów w Grecji przez obostrzenia

Już w połowie marca Grecja zaczęła luzować obostrzenia dla turystów oraz zrezygnowała z obowiązku przez turystów uzupełniania formularza PLF na greckiej stronie. Było to uciążliwe i stresujące dla turystów oraz dla pracowników biur podróży. Samo wypełnienie formularza PLF nie było trudne, ale oczekiwanie na kod QR, który generowany był przez grecki system dopiero w dzień wylotu. Z tego powodu turyści, którzy nie posiadali wygenerowanego kodu, nie byli wpuszczani do samolotu jeszcze w Polsce.
Dlatego, nie jedną noc zarwałam oczekując na magiczne QR-y dla moich Klientów, którzy wylatywali do Grecji w środku nocy.

Tak więc, czasy covidowe przyniosły mi nowe doświadczenie: rozmowy telefoniczne z Klientami w środku nocy i wysyłanie maili z kodami QR 😉

Grecja bez paszportu covid

Grecja bez paszportu COVID

Do tej pory Grecja wymagała certyfikatów covidowych lub zaświadczenia o przebyciu covid-19 albo zaświadczenia testu na obecność covid-19.

Od kilku tygodni krążyły nieoficjalne informacje o tym, że Grecja chce znieść ten obowiązek jeszcze przed sezonem wakacyjnym. Jest to kolejny kraj, który zachęci więcej turystów od podróży. Wcześniej obostrzenia złagodziła Turcja, do której możemy od kwietnia podróżować na dowód osobisty. O tym pisałam w poprzednim wpisie).

Dlatego dzisiaj rząd grecki potwierdził tą rewelacyjną wiadomość 🙂 Od 2 maja dostępna jest dla wszystkich – Grecja bez paszportu COVID 🙂
Nie potrzebujemy już certyfikatu szczepienia na covid, zaświadczenia z wynikiem testu, ani certyfikatu ozdrowieńca.
Od dziś na wylot do Grecji wystarczy:
– dowód osobisty lub paszport ( ważny minimum trzy miesiące od daty powrotu do Polski)
– strój kąpielowy 🙂
– oraz walizka pełna dobrego humoru, słońca i wakacyjnej beztroski – tego właśnie Wam życzę! 🙂


Website | + posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *