Odszkodowanie za opóxniony lot

Jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot

Zapadła ciemna noc.
Zamiast być już w drodze do Egiptu (moją relację z pobytu jako tajemniczy gość w hotelu Samra Bay w Hurghadzie przeczytasz tutaj), siedzę na lotnisku w oczekiwaniu na opóźniony samolot. Jestem zmęczona po całym dniu w pracy, a do tego przede mną czterogodzinny lot, na który nie wiem ile będę musiała jeszcze czekać. Jak na złość na ostatnią chwilę miałam najwięcej na głowie… Potem załatwianie najważniejszych spraw, na szybko, żeby zdążyć ze wszystkim przed wyjazdem.

Po hali odlotów biegają krzyczące dzieci. Przez dobrą godzinę są jak te króliczki z reklamy, które dostały właśnie nową bateryjkę, a wraz z nią przypływ mocy. Jednak z minuty na minutę któreś z nich kończy zabawę w ganianego, padając na kolana mamy lub taty. Przez ten czas rodzice mają jeszcze siłę panować nad swoimi pociechami, ale im też po jakimś czasie mocy ubywa. Bateryjki rozładowują się nie tylko dzieciom…

Nie dziwię się. Jest godzina 23:30, a ja sama miałabym ochotę paść do swojego łóżka i położyć się spać.
Planowo wylot miał być o godzinie 19:20 więc opóźnienie wynosi już ponad 3 godziny. Ci bardziej imprezowi turyści oczekujący również na ten sam samolot krzyczą coraz głośniej „będzie odszkodowanie!”, „co najmniej 250 Euro!”. Widzę, że większość osób nie wie o co chodzi, patrzą na siebie i pytają jakie odszkodowanie? O Czym oni mówią?

Startujemy!

Chwilę po północy, jakby każdy z pasażerów czuwał, zrywa się na równe nogi po słowach rozlegających się z głośnika uśpionej hali odlotów: „Prosimy o uwagę!”. Tak! To nasz samolot! W końcu jest gotowy do przyjęcia pasażerów na pokład. Rewelacja!

Zaczyna się start wszystkich podróżnych do wyjścia. Rodzice biorą na ręce swoje wykończone zabawą, rozładowane bezwładne króliczki, których nie obudziłoby nawet trzęsienie ziemi. Wchodzimy do samolotu, startujemy! Jest godzina 00:35.

Opóźnienie za opóxniony lot

Przez burzę albo żółwie odszkodowania nie dostaniemy

W ostatnim czasie wiele samolotów miało spore opóźnienia z przyczyn technicznych. W końcu zaczęły się wakacje… 🙂
Musimy jednak pamiętać, że odszkodowanie nie przysługuje nam, jeśli opóźnienie spowodowane jest siłą wyższą tj. warunkami atmosferycznymi, strajkami na lotniskach czy godami żółwi Caretta-Caretta (poważnie! Co roku ten „problem” występuje na greckiej wyspie Zakynthos) 🙂
Niestety niewiele z nas wie o tym, że możemy starać się o spore odszkodowanie od linii lotniczych jeśli nasz lot był opóźniony ponad trzy godziny. Albo jesteśmy tego świadomi tylko nie wiemy jak się do tego zabrać.

Jak uzyskać odszkodowanie? Bardzo łatwo!

Kilka miesięcy wcześniej pisałam już ogólnie o odszkodowaniach i „koczowaniu” na lotniskach („koczowanie” to ulubione określenie  mediów na pasażerów, którzy mają opóźniony samolot nawet pół godziny 😉 ), ale teraz pojawiły się nowe możliwości.

Tak, jak pisałam wyżej, większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeśli samolot z przyczyn technicznych jest opóźniony powyżej trzech godzin, możemy żądać odszkodowania od linii lotniczej. W zależności od długości trasy lotu i czasu oczekiwania na samolot, możemy starać się o odszkodowanie między 250 EUR, a 600 EUR. Pomagają w tym bardzo sprawnie i szybko specjalistyczne firmy, np. AirCashBack , która jest jedną z najwyżej ocenianych jeśli chodzi o skuteczność w uzyskiwaniu odszkodowania.
Jeśli Twój samolot był opóźniony powyżej trzech godzin, a nie czujesz się na siłach albo nie masz czasu zajmować się formalnościami, wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy. Firma skontaktuje się z Tobą i załatwi wszystko za Ciebie.

Wiem, co piszę – sprawdziłam na własnej skórze 🙂 Odszkodowanie na bardzo zadowalającą mnie kwotę 300 EUR otrzymałam po około pięciu tygodniach  🙂

Pochwalcie się w komentarzach czy kiedykolwiek udało się Wam uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot 🙂

Artykuł sponsorowany

Website | + posts

4 thoughts on “Jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot

  1. Nie warto starać się o zadośćuczynienie za odwołany lub opóźniony lot na własną rękę. Straciłam tylko czas i nadzieję. Dobrze, że polecacie firmę zewnętrzną bo oni naprawdę znają się na rzeczy. Ja skorzystałam z pomocy inne firmy. Okazali się skuteczni. Pozdrawiam. Wysokich lotów.

    1. Cieszę się, że udało się Pani uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  2. Dominika87 pisze:

    Potwierdzam. Ja osobiście skorzystałam z pomocy specjalistów do spraw odszkodowań za loty i udało mi się załatwić sprawę szybko i bez stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *