Ubezpieczenie na wakacje

Ubezpieczenie na wakacje

Nareszcie będziemy na tej pięknej plaży! W super hotelu z aqua parkiem!
Po co nam ubezpieczenie!

Przylatujemy na miejsce, jesteśmy w raju, zaczynamy wypoczywać…
Funkcjonować i odżywiać się w inny sposób niż przez cały rok – w końcu mamy all inclusive!
Podczas wyjazdu wakacyjnego, nasz organizm działa zupełnie inaczej.

W ciągu roku zrywamy się do pracy skoro świt, zadręczając się przy tym myślami co mamy dziś zrobić. Wieczorami rezygnujemy z oglądania super filmu albo meczu, który kończy się w środku nocy z myślą, że – przecież się nie wyśpię! A trzeba wstać wcześniej rano do pracy!
Codziennie zastanawiamy się czy starczy nam dziś czasu na to co mamy zaplanowane. Nasze życie podporządkowane jest pracy i obowiązkom domowym.
Żyjemy w ciągłym pędzie i ruchu.
Do czasu.

Egzotyczna plaża, słońce i morze

Wstajemy rano – z przyjemnością. Czeka nas wspaniały dzień pod palmami na plaży lub basenie. Idziemy na śniadanie – bez pośpiechu. Z myślą – jak wspaniale jest nie robić śniadań, nie gotować, nie myć garnków i nie sprzątać – prawda drogie panie? 🙂
Przy okazji nie martwimy się o to, że znowu lakier zszedł nam po dwóch dniach z paznokci!
Jedynym naszym problemem jest myśl jak ułożyć leżak, żeby się prosto opalić, albo nasza pociecha, notorycznie zapominająca o chodzeniu w kapeluszu na słońce.


Przestawiamy się na funkcjonowanie na zwolnionych obrotach, dostajemy regularne posiłki, odpoczywamy. Najczęściej w temperaturach znacznie wyższych niż w Polsce. Żar leje się z nieba, jesteśmy narażeni na znacznie mocniejsze promieniowanie słoneczne. Przecież musimy wrócić brązowi, żeby po powrocie każdy zauważył naszą egzotyczną opaleniznę!

Niestety nie każdy osłabiony po roku cieżkiej pracy w pędzie organizm jest w stanie udźwignąć nagłą zmianę trybu życia, klimatu i odżywiania. Prawie co roku zdarzają się przypadki, kiedy wyjazd dla turysty kończy się tragicznie.

Czy są Państwo zainteresowani dodatkowym ubezpieczeniem od następstw chorób przewlekłych lub poszerzeniem sum ubezpieczenia”?

Na zadane Klientowi przeze mnie pytanie odpowiedź najczęściej jest ta sama:

„Nie dziękuję, nie ma takiej potrzeby, przecież nic się nie stanie”.


Nie chcemy wydawać dodatkowych pieniędzy, nawet jeśli są to kwoty rzędu 40 – 50 zł za tydzień wypoczynku.
Mamy w planach wodne szaleństwa z naszymi pociechami w aqua parku, nurkowanie z butlą, pływanie na windsurfingu, jazdę quadem albo leczymy się przewlekle np. na nadciśnienie, cukrzycę itp. i nie myślimy o dodatkowych ubezpieczeniach.

„Przecież jakieś tam ubezpieczenie w wycieczce mamy!”

„Jakieś tam”, tak 🙂


W cenie wycieczek oferowanych przez biura podróży zawarte jest w podstawowych sumach ubezpieczenie – koszty leczenia za granicą, następstwa nieszczęśliwych wypadków, kradzież lub zagubienie bagażu.

Ubezpieczenie podstawowe NIE obejmuje leczenia za granicą, hospitalizacji czy ewentualnych operacji jeśli przyjmujemy przewlekle lekarstwa (np. na nadciśnienie, cukrzycę itp.).
Również ubezpieczenie nie obejmie leczenia, gdy zdarzy się nam wypadek na quadach, podczas windsurfingu albo nurkowania. Nawet nie z naszej winy.
Wypadki na lądzie i wodzie mogą zdarzyć się każdemu. Nawet najlepszemu.

W krajach europejskich, jak również Egipcie, Turcji, Tunezji i innych wakacyjnych kierunkach hospitalizacja przez około 4 dni kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych!
Nikt nam również nie pokryje kosztów ewentualnych dodatkowych zabiegów za granicą i w razie konieczoniści przebukowania powrotnego biletu do Polski.

Mam EKUZ! Nie potrzebuję nic więcej?

Pamiętajmy (szczególnie gdy planujemy podróże do krajów europejskich), że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ ma bardzo ograniczony zasięg. Tylko w krajach europejskich zapewnia nam możliwość skorzystania z pomocy lekarskiej na koszt NFZ. Z kartą EKUZ nie wszystkie świadczenia/badania wykonamy bezpłatnie, nie zawsze też obejmie pobyt w szpitalu albo transport do Polski.

Wybierając się na zagraniczny wyjazd na wakacje nie tylko z biurem podróży, ale też indywidualnie, pamiętajmy o ubezpieczeniu turystycznym.
Dużo nas to nie kosztuje, a pozwoli nam spać spokojnie podczas wakacji. Ubezpieczenie wykupić nie tylko w biurze podróży, ale też w towarzystwach ubezpieczeniowych, które oferują specjalnie dopasowane pakiety ubezpieczeń turystycznych. Takie ubezpieczenie w kilka minut można zakupić przez internet.

W trakcie mojej 18-letniej pracy w turystyce znam sporo przypadków „zaoszczędzania” na ubezpieczeniu kilkudziesięciu złotych. Niestety wiele tych przypadków kończyło się sporymi kosztami (często nieosiągalnymi na już!) dla rodziny poszkodowanego wymagającego hospitalizacji za granicą.
Gdy zbliża się nasz wyjazd wakacyjny pomyślmy o swoim bezpieczeństwie i przy okazji o spokoju naszych najbliższych.

Artykuł sponsorowanyWebsite | + posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *