wakacyjne pamiątki

Pamiątki z wakacji

Magnesy na lodówki, widokówki, breloczki na klucze, kubki to najczęściej przywożone z wakacji pamiątki.
Bywają dla nas talizmanem, którego widok przywołuje w nas miłe wspomnienia i niezapomniane chwile spędzone w wakacyjnym miejscu. Szczególnie w długie zimowe wieczory przypominają gorące lato, szum fal i klimat miasteczka, do którego na spacery wybieraliśmy się wieczorową porą.

Pamiątki Made in China? Nie!

Po pewnym czasie zaczynamy omijać stoiska i sklepy z wszędzie do siebie podobnymi pamiątkami bez względu na szerokość geograficzną. Nasze półki i lodówki zapełnione są praktycznie takimi samymi gadżetami, których sprzątanie staje się coraz bardziej uciążliwe. Kubeczki, breloczki, magnesy różnią się od siebie niewiele, głównie kolorystyką, trochę kształtem i oczywiście nazwą miejsca, z którego zostały przywiezione.

Zostają nam zdjęcia
Zapisane na nich momenty, wspomnienia i emocje są dla nas ważne i pozostają w nas żywe.
Dla wielu z nas jednym z najważniejszych elementów bagażu jest aparat fotograficzny. Uwieczniamy na nich chwile, które chcemy zatrzymać.

W swojej cyfrowej kolekcji mam wiele takich fotografii, do których bardzo lubię wracać. Postanowiłam ostatnio wydrukować zdjęcia, które stoją teraz w ramkach na miejscu zakurzonych, podobnie wyglądających pamiątek.
Mogę na nie cały czas patrzeć 🙂 Szczególnie po ciężkim dniu pracy albo w porze zimowej, kiedy wieczory stają się coraz dłuższe.

Gadżety z naszymi ulubionymi zdjęciami – zdecydowanie tak!


W maju, gdy miałam urodziny, odwiedzili mnie znajomi oraz mój brat. Otrzymałam od niego jeden z najbardziej zaskakujących prezentów i zdecydowanie najfajniejszych jakie dostałam w swoim życiu 🙂
Był to obraz na płótnie. A zdjęcie jakie było na nim nadrukowane, pochodziło z naszej pierwszej wspólnej „dorosłej” i dalszej podróży – na Kubę.
Do tej pory w wielu rozmowach wspominamy ten wyjazd, podczas którego zwiedziliśmy wszystkie zakątki tej pięknej karaibskiej wyspy.
Uwielbiam patrzeć na ten obraz…
Jest on jedną z najlepszych pamiątek z wyjazdu i najbardziej praktyczną, bo nie zbiera kurzu! 😉


Wcześniej nie pomyślałam o tym, że moje wspomnienia z wakacji mogę zamieścić na zdjęciu na płótnie i stworzyć na prawdę wyjątkowy (na pewno dla mnie!) obraz.
Jest wiele firm, które specjalizują się w produkcji tego typu gadżetów. Od obrazów na płótnie, poprzez puzzle ze zdjęć czy poszewki na poduszki.

Obraz który otrzymałam na urodziny, powiesiłam w salonie, w którym od tego czasu z jeszcze większą przyjemnością odpoczywam po pracy, patrząc na niego i przypominając sobie tą wyjątkową pierwszą dorosłą podróż 🙂

Artykuł sponsorowany
Website | + posts

2 thoughts on “Pamiątki z wakacji

  1. Chwalenie sie wakacjami to chleb powszedni okresu letniego. Urlopowicze dziela sie zdjeciami z wakacji w mediach spolecznosciowych, doprowadzajac do szalu swoich kolegow z pracy. Po wakacjach nastepuje kilkutygodniowe zdawanie relacji z kazdej chwili pobytu, polecenia miejsc, hoteli i dan. Wakacjami zyje nie tylko osoba urlopujaca sie, ale takze cale jej otoczenie. PIT opublikowal raport wakacyjnych destynacji w 2018 roku. Gdzie Polacy spedzali zagraniczny urlop?

  2. Zdjęcia na płótnie to świetna pamiątka. Wręczamy takie naszym klientom po zakończonym wyjeździe – mała rzecz, a cieszy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *