Moja opinia i opis hotelu Belle Helene 3* na Korfu

Gdyby ktoś mnie zapytał w jakim hotelu najlepiej wypocznie, z dala od cywilizacji, w ciszy, spokoju, wśród pięknych widoków – zdecydowanie odpowiem Belle Helene 🙂

 
belle helene
 
Droga do tego hotelu prowadzi przez góry i pagórki porośnięte cyprysami oraz gajami oliwkowymi.
Widokowo przepięknie!!!
 
belle helene
 
 Tutaj nie ma animacji, dyskotek, zjeżdżalni wodnych. Super miejsce na błogie lenistwo z książką na basenie hotelowym lub na pięknej plaży.
 
belle helene
 
 Jak tylko przekroczyłam próg hotelu, wiedziałam, że to coś dla mnie – spokojne kameralne miejsce i bardzo sympatyczni Greccy właściciele.
 

belle helene

 
 

Grecki Klimat

 
Zostałam zakwaterowania w pokoju od strony dojazdowej uliczki do hotelu.
 
belle helene

Pokój niewielki, czysty,  podstawowo wyposażony jak to w hotelach 3-gwiazdkowych w Grecji bywa.

belle helene
 
Po wejściu do łazienki przywitał mnie specyficzny i niezbyt przyjemny zapach z kanalizacji.
Jak się później okazało, niestety pojawia się on nie tylko w łazienkach ale też koło basenu (nie codziennie…).   Podobno jest to problem wielu hoteli w tej lokalizacji (górzystej)… Na początku myślałam, że ciężko będzie mi się przyzwyczaić do tego zapachu, ale na szczęście kiedy udałam się na plażę, nie był on już odczuwalny.
 

Jedyny minus

Podczas mojego pobytu rozmawiałam z kilkoma Polakami (w tym hotelu jest bardzo mało naszych rodaków, głównie są to Niemcy i Holendrzy) i niestety każdemu początkowo dokuczał  odór kanalizacyjny, ale chyba urok tego miejsca sprawił, że po jakimś czasie nie zwracaliśmy na niego uwagi.
 
belle helene

W restauracji ilość stolików jest odpowiednia do ilości gości jaką może przyjąć Belle Helene. Kiedy ja byłam w tym miejscu, hotel był prawie pełny, a stolików nigdy nie brakowało. Najczęściej stoliki usytuowane najbliżej przeszklonej ściany z widokiem na basen i morze były zajmowane w pierwszej kolejności – nic dziwnego 🙂 

belle helene

Hotel proponuje wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – w formie bufetu. Wyżywienie jak w 3-gwiazdkowym hotelu, wybór niewielki, ale przyrządzone smacznie. Dania typowo greckie. Dla mnie ilość była wystarczająca.

 

belle helene

 

Ach te widoki!

Plaża przy Belle Helene jest publiczna. Mogą z niej korzystać wszyscy, ale tak na prawdę w okolicy nie ma za wielu hoteli (głównie są małe rodzinne hoteliki, które mają po kilkanaście pokoi), więc tłumów tam nie będzie.
Do ciepłego i czystego morza wchodzimy łagodnie po samym piasku. Można nawet wejść bez klapek czy butów do wody (ja wolę klapki zawsze ubrać, bo nigdy nie wiemy co będzie na głębszej wodzie 🙂 ). Woda na początku czerwca była super! Cieplutka, idealna do pływania! Nie wiem jak Ty, ale ja jestem „zwierzęciem wodnym ;-)”, gdzie nie pojadę, to muszę moczyć się w morzu i pływać 🙂

 
belle helene
 
Jeżeli chcemy posiedzieć na plaży pod parasolem, musimy za to zapłacić 6-10 EUR (w zależności od sezonu) lub zaopatrzyć się we własny „sprzęt”. W okolicznych sklepach parasole plażowe są po ok. 5 EUR, więc na pewno nie będzie nam go żal potem zostawić na Korfu 🙂

 
Belle Helene polecam dla osób młodych, w średnim wieku lub starszych, dla tych co pragną spędzić wakacje w ciszy i spokoju. Blisko morza z piękną plażą. Przecudowne położenie, domowa atmosfera, piękne widoki, nic tylko leżeć z książką i odpoczywać 🙂 Rodziny z dziećmi i imprezowicze mogą się tu nudzić 😉 Jeśli należysz do tej pierwszej grupy osób, nie zastanawiaj się nad wyborem!
 
MIŁEGO WYPOCZYNKU W BELLE HELENE 🙂
 
Zapraszam do przeczytania opinii o pozostałych hotelach na Korfu.

 

A czy Ty znasz jakieś podobne miejsca i hotele w Grecji? Jeśli tak, napisz mi proszę w komentarzu 🙂

Website | + posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *