Wiza egipska dostępna on-line

Wiza egipska online już działa! Jest to bardzo dobra wiadomość i udogodnienie dla osób udających się do kraju Faraonów!

Egipt jako kolejny kraj wprowadza dla turystów z 41 krajów możliwość wcześniejszego zakupu wizy online. Nie oznacza to jednak, że na egipskich lotniskach nie kupimy już dawnych wiz w postaci naklejki wklejanej do paszportu. Jak najbardziej nadal jest możliwość nabycia jej w portach lotniczych w Hurghadzie, Sharm el Sheikh, Marsa el Alam i Tabie i innych.

Wiza egipska

Ułatwienie dla lotnisk – udogodnienie dla nas

Wprowadzenie możliwości nabycia wizy egipskiej on-line jest na pewno dużym ułatwieniem/zmniejszeniem pracy dla obsługi lotnisk w Egipcie oraz sporym udogodnieniem dla turystów podróżujących do tego kraju.Dzięki zakupionym wizom on-line znacznie szybciej będzie przebiegać proces kontroli.
W Egipcie często zdarza się, że o tej samej lub bardzo zbliżonej godzinie ląduje kilka samolotów z różnych krajów. Wówczas wszyscy turyści ustawiają się w okienkach po zakup wizy, co bardzo wydłuża proces formalności na lotniskach.
Szczególnie przy lotach nocnych jest to dla nas – tyrystów bardzo uciążliwe, kiedy jesteśmy zmęczeni po podróży i marzymy aby jak najszybciej znaleźć się w hotelu.

Wiza egipska online?

Wizę możemy nabyć przez stronę https://visa2egypt.gov.eg. Jest ona dostępna w ośmiu językach: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, rosyjskim, arabskim, a nawet chińskim. Na język polski chyba musimy jeszcze poczekać 😉

wiza egipska online

Jakie dane potrzebujemy do wypełnienia wniosku wizowego?

Do wypełnienia wniosku wizowego należy przygotować paszport osób dla których będziemy wyrabiać wizę egipską oraz kartę debetową (Visa lub Mastercard), którą będziemy dokonywać płatności. Musimy też wcześniej zeskanować stronę ze zdjęciem i naszymi danymi z paszportu – ważne jest aby plik był w formacie .jpg lub .png i nie był większy niż 500KB. Nazwa tego pliku nie może zawierać polskich liter, znaków specjalnych ani spacji.

Potrzebne również będą poniższe informacje:
– Czy byłeś wcześniej w Egipcie ? (jeżeli tak, należy podać miesiąc/rok oraz miejsce gdzie przebywaliśmy np. miejscowość i nazwa hotelu)
– Czy byłeś kiedykolwiek deportowany z Egiptu lub innego kraju? (jeżeli tak, należy podać datę, kraj z którego odbywała się deportacja oraz powód)
– Kto organizuje Twój przylot do Egiptu (należy wybrać czy jest to organizator turystyczny/biuro podróży, osoba prywatna, itp. Ponieważ większość z nas podróżuje z biurem podróży, po zaznaczeniu tej opcji musimy podać o nim szczegółowe informacje, w których uzyskaniu pomoże nam agent turystyczny/biuro podróży, u którego rezerwowaliśmy swoje wakacje. Są to:
– nazwa biura podróży – Organizatora
– adres i numer telefonu do organizatora w Egipcie (przeważnie jest to numer lokalnego kontrahenta biura podróży, który opiekuje się nami na miejscu)
– adres e-mail do Organizatora

Koszt wizy turystycznej jednorazowej pozostaje bez zmian czyli 25$ na osobę.

A Ty jak planujesz zakup wizy egipskiej? Myślisz, że jest to dobra metoda? Napisz mi proszę w komentarzach 🙂

 

Website | + posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *