www.jadenawakacje.pl

Planujemy wakacje – Last Minute czy First Minute?

„Last Minute czy First Minute?”

Co roku zadajemy sobie to pytanie.
Każdy sezon jest inny.
Zdarzały się lata kiedy najlepiej na zakupie wycieczki wychodzili Ci, co zrobili rezerwację jeszcze w zimie.
Dla tych, co czekali na last minute nie było już miejsc w samolotach. A urlop w wakacje już zaplanowany. Co robić?

Złość, rozgoryczenie, żal…
„Niech Pani coś zrobi! Mam zaklepany urlop! Najpóźniej za 3 dni muszę wylecieć”.

I tak kocham swoją pracę 🙂

Firsty czy lasty?

Przez parę ostatnich lat Organizatorzy w ofertach First Minute prezentują atrakcyjne promocje, w których opłaca się robić rezerwacje już w zimie.
Oczywiście jeżeli mamy możliwość zaplanowanego wcześniej urlopu:-)
Dodatkowe gratisy i pakiet gwarancji, dodatkowe ubezpieczenia (np. od kosztów rezygnacji) daje nam pewność, że własnie teraz jest dobry moment do wykupienia wakacyjnej oferty.

Opłacalne firsty

W ramach gwarancji najniższej ceny część touroperatorów zapewnia obniżenie ceny oferty, jeżeli na przykład do miesiąca czasu przed wylotem będzie ona atrakcyjniejsza niż w ten dzień kiedy dokonywaliśmy rezerwacji naszych wakacji.

Gwarancja niezmienności ceny daje pewność, że w przypadku znacznej podwyżki cen paliwa lub kursu waluty, żadne dopłaty nie zostaną doliczone do naszej rezerwacji.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji pozwala nam spać spokojnie. W razie konieczności zrezygnowania z wycieczki z powodu losowego, ubezpieczyciel wypłaci nam między 80% a 100% kwoty potrąconej przez organizatora (tzw. koszty rezygnacji zawsze są podawane przez Organizatorów w Ogólnych Warunkach Uczestnictwa, z którymi zapoznajemy się podpisując Umowę na wyjazd wakacyjny).
Nigdy nie wiemy co szykuje dla nas los. Jest to ważne jeżeli decydujemy się zarezerwować wakacje, na dobre kilka miesięcy wcześniej.

Między innymi dlatego coraz więcej Turystów, którzy początkowo zastanawiają się czy wybrać ofertę last minute czy first minute, rezerwują swoje wakacje w ofercie First Minute. Korzystają przy tym z największych zniżek, dużego wyboru hoteli i dodatkowych gratisów dodawanych do rezerwacji przez Organizatorów.
Nie czekają na Last Minute, jeżeli chcą wylecieć w wakacje, bo już wielokrotnie przekonali się, że nie ma na co czekać.
Na ostatnią chwilę zostają pojedyncze miejsca w samolocie. Niestety nic nam to nie daje, jeżeli nie mamy właściwie żadnego wyboru hotelu. Zostają te najdroższe, albo te, do których nikt nie chce lecieć 😉

Jak już mamy jechać na wakacje, wydając czasem ciężko zarobione pieniądze, wybierzmy hotel, który nam się podoba, do którego my jesteśmy przekonani i wiemy, że tam właśnie chcemy lecieć.

Udanych wakacji !!! 🙂

 

 

Website | + posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *