Jedziesz na wakacje za granicę
i leczysz się przewlekle ?
Ubezpiecz się!

W cenie wycieczek oferowanych przez biura podróży zazwyczaj zawarte jest podstawowe ubezpieczenie – koszty leczenia za granicą, następstwa nieszczęśliwych wypadków, bagaż.
Jednym z dodatkowych ubezpieczeń jakie można dokupić przy rezerwacji wycieczki, jest ubezpieczenie od chorób przewlekłych. 

Na moje pytanie: „Czy są Państwo zainteresowani dodatkowym ubezpieczeniem od chorób przewlekłych”?
Odpowiedź od Klienta zazwyczaj brzmi stanowczo: „Nie.”


Chcemy zaoszczędzić. Nie będziemy wydawać niepotrzebnie dodatkowych pieniędzy.
Przecież nic się nie stanie…


Wiele osób nie orientuje się, na czym polega to ubezpieczenie. Często jest interpretowane jako „ubezpieczenie od zarażenia się chorobą przewlekłą na wakacjach”.
Jest to całkowicie zrozumiałe jeżeli na co dzień nie ma się  do czynienia z takim tematem.
Ale od tego jest pracownik biura podróży, który powinien wytłumaczyć o co tak na prawdę chodzi w tych ubezpieczeniach.

 

Jedziemy na wakacje i tylko to się liczy

Prawie co roku zdarzają się przypadki kiedy wyjazd dla turysty kończy się tragicznie.
W ciągu roku dużo pracujemy, jesteśmy w ciągłym ruchu, w stresie. I w końcu przychodzi upragniony czas naszych wakacji, dzień wyjazdu, do którego odliczaliśmy ostatnie dni.
Nareszcie będziemy na tej pięknej plaży! W super zaprezentowanym w katalogu hotelu z aqua parkiem! W cudownych okolicznościach przyrody!
Przylatujemy na miejsce, jesteśmy w raju, zaczynamy wypoczywać… Funkcjonować zupełnie inaczej niż przez cały rok. Odżywiać się w inny sposób – w końcu mamy all inclusive 😉

Zazwyczaj w sezonie letnim na południu Europy, w Afryce czy na innym kontynencie, klimat jest ostrzejszy niż w Polsce. Temperatury są wyższe, a promieniowanie słoneczne mocniejsze.
A przecież musimy sie opalić, żebyśmy za swój niecodzienny wygląd byli podziwiani po powrocie przez współpracowników, klientów, znajomych, sąsiadów, rodzinę, i tak dalej.

Niestety nie każdy osłabiony czy leczący się przewlekle organizm, jest w stanie udźwignąć nagłą zmianę trybu życia, klimatu i odżywiania

Ubezpieczenie od chorób przewlekłych jest konieczne dla osób, które wyjeżdżają na wakacje i przyjmują lub przyjmowały kiedykolwiek przewlekle  lekarstwa (np. na ciśnienie, cukrzycę itp.) i taka informacja widnieje w ich kartotece u lekarza.

Dlaczego ubezpieczenie od chorób przewlekłych jest tak ważne?

W ciągu ostatnich kilkunastu lat zdarzyło się kilka przypadków, kiedy osoby będące np. po operacji serca lub z innymi poważnymi problemami zdrowotnymi, przyjmujące przewlekle lekarstwa nie ubezpieczyły się dodatkowo od chorób przewlekłych i w niektórych przypadkach stawała się rzecz najgorsza. Udar, zawał serca i inne nagłe zachorowania mające związek z naszą chorobą. Czasami niestety kończyło się to śmiercią na wakacjach. W branży turystycznej jak w normalnym życiu zdarzają się takie sytuacje.
Problem w takich sytuacjach pojawia się w momencie, gdy zwracamy się do ubezpieczyciela o pomoc w pokryciu kosztów za leczenie za granicą naszej bliskiej osoby lub sprowadzeniu jej ciała do Polski.
W sytuacji, kiedy w kartotece lekarskiej takiej osoby widnieje informacja o przyjmowaniu lekarstw na chorobę przewlekłą, koszty leczenia za granicą lub ściągnięcia zwłok nie będzie pokryte przez ubezpieczyciela. Są to zazwyczaj bardzo wysokie kwoty zaczynające się od kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Musimy być tego świadomi wybierając się na zagraniczny wyjazd na wakacje nie tylko z biurem podróży ale też indywidualnie. Dodatkowe ubezpieczenie dla osób leczących się przewlekle możemy wykupić w swoim biurze podróży lub u każdego agenta ubezpieczeniowego. Dużo czasu ani pieniędzy nas to nie kosztuje, a pozwoli nam spać spokojnie podczas wakacji.

Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Ubezpieczasz się na wyjazd zagraniczny? Napisz parę słów w komentarzu, dzięki 🙂

 

Website | + posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *