hotel Beach Albatros 4*

Pobyt w Maroko, dokładnie w Agadirze rozpoczęłam w czterogwiazdkowym hotelu Beach Albatros.
Jest to hotel sprzedawany przez wiele polskich biur podróży i często pojawia się w dobrych cenach. Z opisu katalogowego możemy wyczytać, że jest on położony w centrum Agadiru (jak większość hoteli). Jednak na ten warto zwrócić uwagę.
Agadir – hotel Beach Albatros
Hotel położony jest, przy drodze na wzniesieniu. Do plaży prowadzi około 100 schodów. Dla osób starszych oraz tych co mają problemy z poruszaniem się, jest to duży problem..
Ja byłam tam w maju, ale jeśli planujecie wakacje w najgorętszych miesiącach w Beach Albatros dla osoby młodej i całkowicie sprawnej takie schodzenie po schodach w pełnym słońcu (a potem powrót nimi do hotelu), następnie przeprawa przez główną drogę oraz promenadę do plaży, może być uciążliwe.
Jeżeli masz problemy z poruszaniem się, to nie polecam tego hotelu.
Moja rola rozpoczęła się po przylocie do Agadiru w godzinach wieczornych.
Wraz z grupą polskich turystów dojechałam do hotelu Beach Albatros po godzinie 22. gdzie po szybkim i sprawnym zakwaterowaniu w pokoju czekała na mnie miła niespodzianka – smaczna kolacja 🙂
Agadir – hotel Beach Albatros  – widok z pokoju na górę z Twierdzą Kasbah – polecam wybrać się na nią i podziwiać całą panoramę Agadiru 🙂
Podróżowałam sama, pokój jaki otrzymałam, usytuowany był na trzecim piętrze. Bardzo ładny, czysty i przytulny. Miałam wrażenie, że materace, poduszki i kołdry są całkowicie nowe. Gorzej z meblami – po nich niestety widać zużycie.
Agadir – hotel Beach Albatros
Dopiero w ciągu dnia, po wizycie pani sprzątającej zrobiłam kilka zdjęć.
Agadir – hotel Beach Albatros
Był to standardowy pokój dwuosobowy z – uwaga – łóżeczkiem dla niemowlaka 😉
Nie sądzę, żeby każdy pokój w tym hotelu miał łóżeczka dla najmłodszych turystów. Zazwyczaj w hotelach jest kilka takich łóżeczek, które na prośbę w rezerwacji są wstawiane do pokoju.
W pokojach są mini-barki uzupełnione w napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Nie są one objęte opcją all inclusive, więc jeśli nie chcemy słono zapłacić za korzystanie z niego polecam zejść na dół do baru i tam skorzystać z napoi objętych opcją all inclusive 🙂
Agadir – hotel Beach Albatros – bar w holu min. z pysznym sokiem z wyciskanych pomarańczy 🙂
Rano zjadłam śniadanie – trzeba przyznać, że wybór był bardzo duży począwszy od jajek pod różnymi postaciami (jajka na miękko, na twardo, omlety, jajecznica), serów (trzy rodzaje żółtych i twarożek), ichniejszych szynek do przeróżnych lokalnych dań na ciepło.
Agadir – Beach Albatros
Jak przy pozostałych hotelach, na temat smaku jedzenia nie wypowiadam się za wiele, bo jest to kwestia indywidualna (dla mnie bardzo dobre :-)).
Agadir – Beach Albatros

Jak to ja – nie robiłam zdjęć kiedy restauracja jest dla wszystkich otwarta, tylko zakradłam się, kiedy oficjalnie była zamknięta dla gości hotelowych, ale zamek w drzwiach nie 😉

Agadir – Beach Albatros

Basen w hotelu nie jest duży, ale w maju wystarczający dla tej ilości gości, która przebywała w tym czasie w Beach Albatros. Nie wiem jak to wygląda w sezonie przy pełnym obłożeniu, upale i schodami do plaży, o których pisałam wyżej. 

Agadir – Beach Albatros
Ze względu na położenie hotelu Beach Albatros – jak pisałam wyżej – dla osób mających problemy z poruszaniem się i tych, co chcą odpocząć w ciszy – nie polecam. Ale jeżeli lubisz spędzać czas na basenie w dobrym i niedrogim hotelu, nie specjalnie zależy Ci na dużym terenie i dużej ilości zieleni, a wieczorem chcesz skorzystać z uroków miasta i imprez – polecam jak najbardziej 🙂

MIŁEGO POBYTU W BEACH ALBATROS 🙂

 

Jeśli spędziłeś/-aś wakacje w tym hotelu, podziel się ze mną swoją opinią w komentarzu – dzięki!